ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во една седмица се разболеле 198 лица

618

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 08 до 14 февруари 2021 година, во општина Прилеп имало 198 нови случаи на Ковид-19.

Од последиците на коронавирусот починале 4 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 306. 31 лице се наоѓаат на болничко, 251 на домашно лекување, а 24 се лекуваат во дневната болница.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 224 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.842. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 243 лицa.   

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе