ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Важни три бода за РК Прилеп

427

Избраниците на Горан Кузманоски вечерва „нанижаа“ три важни бода за зацврстување на втората позиција и опсатнок во лигата во рамките на плеј аутот. На домашен терен ракометарките на Прилеп славеа со 31-28, (полувреме 17-12) против екипата на Работнички од Скопје и потврдија дека со добра одбрана и кавлитетна игра можат да бидат вистинско изненадување во лигата.

Домашниот состав целата работа ја заврши на поетокот од првото полувреме и имаше предност од пет гола на полувреме 17-12, а потоа резултатската предност само се одржуваше, со што прилепчани до крајот на натпреварот не дозволија изненадување. Работнички беше немоќен во овој дуел за да се избори за позитивен резултат и си замине со пораз од денешното гостување во Прилеп

Со оваа победа РК Прилеп, со трите бода, се зацврсти на втората позиција на табелата и е веднаш зад екипата на Тиквеш.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе