ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боево гаѓање, Леково забранета зона

584

На 11 мај 2021 година, во време од 09.00 до 21.30 часот на стрелиштето “Леково“ ќе се реализира боево гаѓање, стои во соопштението од Центарот за управување со кризи Прилеп.

„За тој период од денот реонот на стрелиштето „Леково“ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарнизонот во Прилеп“, се вели во соопштението од ЦУК Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе