ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечерва, повторно земјотрес!

870

Прилепското тло повторно се стресе вечерва! Мерењаа на страната на: https://earthquaketrack.com/ покажуваат:

4.6 magnitude earthquake 9 km from РостушаOpština RostušaMacedonia

Според Европската сеизмолошка опсерваторија, епицентарот бил на 18 км југозападно од Гостивар и беше почусвуван во 22 часот и 17 минути .А само десетина минути подоцна следеше уште еден помал потрес.

Три часа претходно земјотрес со јачина од 3.7 степени според Рихтер ја стресе Македонија во 20 часот и 40 минути. Според податоците на ЕМСЦ епицентарот на земјотресот беше на истото место или 14 километри југоисточно од Гостивар, во близина на село Србиново. А, попладенто околи 14,ооч Прилепчани почиствуваа уште два земјотреси чии емицентар беше во соседна Грција

Засега,нема најава за матетрајлни штети, но голем дел од Прилепчани ,особено кај оние кои живеат на повисоките катови во колктивните згради останаа вознемирени поради.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: