ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вербална расправија во Точила, сосетката ѝ го натепала синот, а таа пријавила во полиција

1.097

Вечера,на 24.08.2021 во Полициската станица Прилеп, С.А.(61) од Прилеп пријавил дека во близина на с.Лагово, прилепско, по кратка вербална расправија, бил физички нападнат од едно лице, кое притоа употребило тврд предмет.

Истиот ден во Полициската станица Прилеп, Ц.М.(44) од Прилеп пријавила дека во населба „Точила“
во Прилеп нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од сосетката М.М., а С.Ј.Д.(40) од Прилеп пријавила дека по кратка вербална расправија била физички нападната од З.Д. од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе