ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џудо ветераните одржаа едукативен тренинг

831

Изминатиов викендот во Битола, во организација на Џудо федерацијата на Македонија, предводена од Ѓуро Илиќ (6 дан) и селекцијата на ветерани при федерацијата предводена од селекторот Киро Здравески се одржа едукативен тренинг.

Претставниците на ДАН-комисијата одржаа едукативна презентација на техниките содржани во програмата за полагање за мајсторски (ДАН појаси). Претставниците од ветераните презентираа свои видувања и начини на изведување на некои џудо техники.

Оваа соработка има интенција да продолжи и во иднина по другите џудо центри, со единствена цел анимирање и вклучување на се повеќе џудисти и симпатизери на џудо спортот чиј што развој бележи нагорна линија. На овој настан беа приситни џудо ветерани од клубови: Пелистер Битола, Сеишин, Санкаку, Прилеп од Прилеп, Гладијатор Кочани и Рудар М. Каменица.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе