СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

(ВИДЕО) Има ли подобро од “УЖИВАЊА“ на The Dreamers?!

338

Има ли нешто подобро од уживање или тоа само го можат „сонувачите“, луѓето кои знаат да го ценат секој момент од животот?! И, така излегуваат музичките хитови!

Новиот хит на прилепскиот бенд  The Dreamers  насловен “Уживања“, преставува вистинско летно музичко освежување во македонскиот музички етер. Песната говори за моменти кои можат да не направат среќни, да уживаме во секој миг како што е  раѓањето на новиот ден,  насмевката , љубовта,  мирисот на езеро, новите пријателства… Колку само малку е потребно луѓето да уживаат!

А, бендот The Dreamers ви носи загарантирано уживање со песната “УЖИВАЊА“ :

Музиката и текстот се на членовите на групата:  вокалисите , Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска, клавијатуристот Кире Најдоски и гитаристот Милан Секулоски. Аранжманот е на Рубин Димкоски, а микс и мастер се работени во R Music Studio.

 

#ubavDenSoRadioPela

The Dreamers , прилепски бенд за нов музички спот Гости во #ubavDenSoRadioPela :Милан, Маја и Викторија,

Posted by Radio Pela 96,8 FM on Сабота, 29 август 2020

 

Со среќа дечки! Го очекуваме наскоро и новиот албум!

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе