ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео) Се трча планиската трка “Крали Марко Треилс“ по падините на Баба и Крали Марко

671

„Истрачај и предизвикај се себеси !“ е мотото на планиската трка Крали Марко Треилс 2019 ,кој  започна утрово 08,оо ч. со утрамаратонот и 10,оо ч за кратката трка и детската трка.

Прилепскиот регион ,по деветти пат е домаќин на најстариот настан во планинско трчање во нашата држава – Крали Марко Треилс 2019 насловен „ Истрчај и предизвикај се себеси!“. На тркаат кој, учество зедоа околу 300 натпреварувачи, од 20 држави- на долгата ултрамаратонска дистанца од 67 километри и во  на двете помали дистанци од 34 и 16 километри.

Натпреварувачите имаат можност да бидат дел од фантастична авантура под отворено небо, на предизвикаат на тешкиот и стрмен терен на Марковите кули и планината Бабуна и во одлична конкуренција да се натпреваруваат, минувајќи низ важни културно-историски и природни споменици.

ВИДЕО: Почеток на трката Крали Марко Треилс 2019! Сите подготвени за старт: 

https://www.facebook.com/kralimarkotrails/videos/2376769802576822/

 

Крали Марко Треилс е настан во планинско трчање кој има долга традиција во планинското трчање во Македонија. Досега на него имаат учествувано повеќе илјади учесници од различни делови на светот

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: