ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео) Талевски: Патот е живот за Мариовскиот регионот

356

„Реконструкцијата и рехабилитацијата на патниот правец Лагово-Витолиште, е дел од градежната офанзива која во текот на целата оваа година ја практикуваат Општина Прилеп и Министерството за транспорт и врски. Патот до Мариово кој е од исклучително значење не само за жителите на овој крај, туку и за голем број граѓани на општина Прилеп кои потекнуваат од овој регион, со години наназад се наоѓаше во очајна состојба„  во видео запис истакна Миле Талевски, кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ 4

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе