ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Видео:13 години без Тоше!

1.150

Повторно тажен, врнежлив ден 16-ти ,октомври 2020 година. 13 години без Тоше, а маратонците го трчаа почесниот 12 ти маратон во сеќавање на легендарната музичка ѕвзда, Тоше Проески.

Видеото го подготви нашиот млад соработни Сотир Маркоски

Дел од маратонците се негови вистински пријатели, уште од детството, кои стоејќи пред неговото новоизградено вечно почивалиште и гледајќи кон небото порачаа дека ќе го одржат ветувањето кон него -да трчаат цели 26 години, колку што тој имаше години! Застанаа пред неговиот лик и го поздравија, како што секоја година го поздравуваат на овој тажен ден „За кого? – За Тоше!“ – без машка гордост, пуштајќи солза за својот незаборавен другар, човекот кој преку музиката и хуманоста го обедини целиот Балкан.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе