ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Едно лице почина, 16 се новозаболени

1.252

16 нови случаи на коронавирус, едно починато лице на 58 годишна возраст, a 6 лица оздравеле, тоа е денешниот (сабота,17-ти октомври) дневен биланс од заразната болест во Прилеп – информираат од Центарот за јавно здравје – Прилеп.

Бројот на активни случаи изнесува 206, од кои 170 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 894.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе