ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео)Чудото од Ерусалим: Благодатниот оган се симна на Христовиот гроб!

1.453

Денеска во 13.55 ч слезе Благодатниот оган на гробот на Господ Исус Христос во Ерусалим. Секоја година на Велика Сабота во Ерусалим се пали несоздаден оган, како чудо на Бога, во црквата Христов гроб, кој со посебен ритуал, ерусалимскиот патријарх го дели на верниците собрани во криптата на црквата. Патријархот излегува со запалени свеќи. И секој сака од тие свеќи да ја запали својата. За неколку минути, целиот храм е исполнет со бело-син сјај. Луѓето се допираат со огнот. Сите се радуваат и го чувствуваат невидливото присуство на Исус Христос.

https://www.facebook.com/Lesnovo.Monastery/videos/459849845083238
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе