ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Фото) Сообрајќајка на патот Прилеп -Тополчани

4.799

Денеска околу пладе, (околу 12.20 мин) на стариот пат Прилеп -Тополчани, се случи тешка сообрајќања незгода, каде автомобил излетал од патот. Од фотографиите се гледа дека автомобилот е во лоша состојба , но сеуште нема инфомрации за причините за незгодата, или, пак, за  евентуални поврдени лица, број на патници или за состојбата на лицето кое го управувало автомобилот. Но , видливо е дека на самото место на сообрајќајката излегла екипа од ПС – Прилеп при СВР Битола, која ги утврдува причините за сообрајќањата незгода, како и екипа од Брзата помош.

Повеќе инфомраци за оваа сообрајќања незгода во наредна инфомрација, на Радио Пела.

Благодарност до граѓаните кои ја стекнале довербата во нашиот медиум и ни ги испратија овие фотографии. Очекуваме и понатму сите ВИЕ да не информирате за разни случувања, и да бидете наши „граѓански репортери„!

Напомена: Секое преземање на фотографиите или содржината без занење на редакцијата ќе биде санкционирано и пријавено до надлежните институции за заштита на авторски права

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе