ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Петминутното врнење на град направи штети на тутунот, бостанот, градинарските култури…

2.503

Невремето кое попладнево надвисна над Пелагонија,темните дождовни облаци, силнот ветар, дождот и градот предизвикаа шетети во земјоделските култури. Градот, кој пет минути паѓаше, проследен со силен дожд и грмотевици направија штети врз тутунот, бостанот и градинарските култури, особено во с. Житоше, Црничиште, Пешталево, Костинци …, а дел од неселените места останаа и без електрична енергија.

https://www.facebook.com/beqir.beko.7/videos/228282809296851/

Силниот ветар во центарот на Прилеп, сруши дрво, регистрираа колегите од Зенит. За среќа нема повредени при падот на дрвото во паркот!

А, ветрот носеше и тутунови скелиња во нас. Точила, пишува, пак, Маркукуле

Утре, меторолозие најавиа пеколните горештини, портокалова фаза со екстремни високи температури над 43 степени целзиусови и со УВ зрачење 9 . Утре е забрането да се излегува без потреба, дури , и во утрниските часови. Од работа се ослободени бремените жени и оние кои се над 60 години. Портокалова фаза е прогласена за наредните четири дена.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе