ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КОНЦЕРТ НА ГРУПАТА ФОЛТИН ВО ПРИЛЕП

707

Утре, (29 јули 2021/ четврток/) од 21.00 ч. на летната сцена од ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи групата ФОЛТИН.

Концертот е по повод јубилејот 25 години од првиот концерт на Фолтин . Ќе биде промовирано најновото студиско издание “Симултан бакнеж”. Ќе се свират најновите и најубавите стари песни.
Влезот е бесплатен. Концертот во Прилеп е финансиски поддржан од Министерство за култура.

Битолска групата „Фолтин“, која постои од 1997 година се одликува со богата концертна активност, во светотот, на некогашните ЈУ простори и во Македонија. Во текот на 2016 година, групата одржала околу 40 концерти, а покрај тоа работела и на музиката за неколку македонски документарни филмови и за еден игран филм .

Членови на „Фолтин“ се:

Исто така, Марјан Станиќ е редовен надворешен соработник на групата, кој свири на повеќе албуми.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе