ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

КОНЦЕРТ НА ГРУПАТА ФОЛТИН ВО ПРИЛЕП

484

Утре, (29 јули 2021/ четврток/) од 21.00 ч. на летната сцена од ЦК „Марко Цепенков“ целовечерен концерт ќе одржи групата ФОЛТИН.

Концертот е по повод јубилејот 25 години од првиот концерт на Фолтин . Ќе биде промовирано најновото студиско издание “Симултан бакнеж”. Ќе се свират најновите и најубавите стари песни.
Влезот е бесплатен. Концертот во Прилеп е финансиски поддржан од Министерство за култура.

Битолска групата „Фолтин“, која постои од 1997 година се одликува со богата концертна активност, во светотот, на некогашните ЈУ простори и во Македонија. Во текот на 2016 година, групата одржала околу 40 концерти, а покрај тоа работела и на музиката за неколку македонски документарни филмови и за еден игран филм .

Членови на „Фолтин“ се:

Исто така, Марјан Станиќ е редовен надворешен соработник на групата, кој свири на повеќе албуми.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе