ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Викендов, 35 возачи во пелагонискиот дел управувале под дејство на алкохол, а 32 немале возачка дозвола

576

Во сообраќајни контроли на СВР Битола (во деновите 05/06/07-02.2021 ) на подрачјето на СВР Битола, полицијата при извршените контроли на терен утврдила низа не правилности кај возачите кои седат зад волан, поврзани со сообрајќани прекршувања: за алкохол , брзина, (не)поседување на возачка дозвола, не користење на сигурносен појас, користење на мобилен телефон, техничка не исправност на возилата. При оваа, викенд, рутинскиа сообрајќана контрола, полцијата констатирала дека 57 возачи управувале возило со повеќе од дозволената брзина, 35 возачи управувале под дејство на алкохол при што истите биле отсранети од сообраќај.

Не регистрирани биле 11 возила, а додека 32 лица управувале возило без да поседуваат возчка дозвола. На мобилен разговарале 10 возачи, а три возачи не користеле сигурносен појас.

За сите не правилности на возачите при оваа контрола издадени се и соодветни казни,со цел поголема безбедност во сообрајќајот

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе