ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Битола, Крушево и Охрид највисока снежна покривка

602

Снежните врнежи во изминатите 24 часа најинтензивни биле во Битола информираат од УХМР. Во овој град има снежна покривка 28 сантиметри, а интересно е што во Крушево (13 см )има приближно иста висина на снежната покривка како и во Охрид, 12 см, додека во Прилеп таа изнесувала 3 см. Деновиве се oчекува времето да биде променливо облачно со врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималните температури ќе се движат околу – 10 степени, а дневните од -4 до 3 степени.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе