ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Крушево закани и навреди помеѓу две лица, политички опоненти

804

Вчера (16.12.2020) во Полициската станица во Крушево, В. Д од Крушево пријавил дека околу 19.40 часот бил физички нападнат од Т.Х. од Крушево. Веднаш,  во исто време, во Полициската станица Крушево, Х.Т. пријавил дека околу 19.40 часот на ул.„Никола Ѓурковиќ“ тој бил навредуван од В.Д, при што настанала расправија.  

Во меѓувреме, во соопштението од локалната власт се вели дека Градоначалникот на Крушево, Христоски реагирал веднаш на својот профил , негирајќи било каква физичка пресметка, „а партијата на ОК на  ВМРО ДПМНЕ Крушево, синоќа објави дека наводно градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски физички нападнал граѓанин на општината, односно, како што пишуваат од партијата, член на ОК ВМРО ДПМНЕ Крушево.“ – се вели во соопштението до нашиот медиум.

Инаку,полицијта презема мерки за расчистување на случајот, информираатод СВР Битола.

.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе