ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во моментов неколку плетварски села се без струја, утре ул. “Преспанска“

640

Во моментов без ел. енергија се : Прилеп- Плетвар, Ореовец, Тројаци, Радобил, Ракле, а утре од  ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје информираат дека без електрична енергија ќе биде дел од ул.“Преспанска“

Тимовите веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во наведените места,а зЗа дополнителни информации, контактирајте на 0890 88888 се вели во соопштението од ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ДООЕЛ Скопје,добиено преку регионалниот Центар за Управување со кризи-Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе