ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во општина прилеп 269 активни ковид случаи

585

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 6 до 12 септември 2021 година, во општина Прилеп имало 83 нов случај на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 5 лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 269, на болничко лекување се наоѓаат 17 лица, од кои 14 се на кислородна поддршка; во домашни услови се лекуваат 252 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.821. Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починале 443 лица.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе