ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во прилепско пронајдена неексплодирана граната

171

На 01.02.2022 во ОВР Прилеп пријавено беше дека во с.Присад ,прилепско пронајдена е неексплодирана граната, при што од страна на пиротехничар од дирекцијата за заштита и спасување Битола истата безбедно е подигната ,при што се работи за артилериска граната калибар 105мм од првата светска војна.

Исто така вчера, раководителот на Дирекцијата за заштита и спасување Ресен пријавил дека од место викано „Чертикамен“, во туристичка населба Отешево, била пронајдена артилериска граната калибар 75мм од Првата светска војна.

Гранатата била безбедно подигната од нивна страна. Увид бил извршен.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: