ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во прво коло бодовите отпатуваа за Куманово

515

Домаќинот, ЖРК Деспина во Прилеп не успеа да забележи победа против фаворитот ЖРК Куманово ( 22: 31) , во рамките на првото коло од  женската ракомена супер лига. Во салата на СОУ „Ристе Ристески Ричко“, вечерва гостинките ги однесоа трите бода  во Куманово, но девојките на Страшо Илиоски, играа борбено и во неколку наврати со своите акции изнудија аплузи од малубројната публиката,,главно постојани љубители на ракометот .

Дека ќе биде тешка битката за победа покажаа првите 30 минути кога прилепските ракометарки се обидуваа рамноправно да им се спротивстават на кумановчанки, но на полувреме резултатската преднос  беше сепак во корист на ФК Куманово 10:18 за гостиете. Второто полувреме беше само добра игра од двете екипи, каде зедоа учество и помладите ракометарки, и од еднат и од другата екипа , без да се загрози резултатот на гостите, кои беше недостижен за домаќинкните.

В сабота, екипата на ЖРК Деспина ќе му гостува на фаворитото во лигата  ЖРК Вардар, во Скопје.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе