ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЖФК Деспина Прилеп се зацврсти на врвот од табелата

Четири победи во четири кола за Деспина

914

ЖФК Деспина Прилеп -ЖФК Атлетико 6:0(1:0)
Стрелци: Катерина Милеска хет-трик, Јана Чубриноска (2 гола) и  еден гол постигна Јована Ѓорѓијоска.

ЖФК Деспина Прилеп во рамките на 4 коло ја  остварени четврта победа по ред и со тоа се зацврсти на првото место на табелата . Пелагониското фудбалско женско дерби,  кои се одигра во Прилеп, помеѓу  ЖФК Деспина Прилеп – ЖФК Атлетико од Битола,  имаше  две различни полувремина. Прв дел, во кој што домашните фудбалерки имаа  целосна доминација на теренот, но без изгледни шанси и еден гол од далечина, и втори дел, каде квалитеот на екипите дојде до израз ,а гостинките само се можеда да себранат со цел да не примат повеќе голови . Во второто полувреме прилепчани создадоа повеќе шанси и постигнати 5 голови, каде најдобар стрелец и поединец беше капитенот и тренер-играч , Катерина Милеска која направи хет-трик во постигнување на голови на овој натпревар. На девојките од ЖФК Атлетико – Битола, им преостана само да се бранат.

По четврото одиграно коло на табелата, со 12 освони бода се ЖФК Деспина Прилеп која со два гола разлика им „бега “ на второпласираниот тим  ЖФК Каменица Саса.

ТАБЕЛА: 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: