ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во судир со автомобил тешко повреден моторциклист

888

Вчера ( 25.04.2021) околу 13.30 часот на ул.„Трајко Николоски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат пунто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.П.(50) од Прилеп и мопед „апен А-6“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Б.В. (66) од Прилеп, инфоримират од МВР.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе