ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нестороски : Оваа повреда нема да ми дозволи да играм на Европско (ФОТО)

1.208

Жал ми е, но сум подготвен да станам и да се борам. За жал, оваа повреда нема да ми дозволи да играм на Европското првенство со Македонија, на што бев многу желен. Но, ќе дадам се од себе и ќе го победам овој предизвик и ке се вратам посилен од порано. Сакам да им се заблагодарам на моето фантастично семејство, на соиграчите, пријателите и навивачите кои ми напишаа и ме натераа да се чувствувам сакан повеќе од кога било во ова тешко време. Благодарност и до професорот Маријани и неговиот тим. Патот е тежок, но јас сум подготвен, напиша на својот facebook профил Нестороски,

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски ќе мора да оди на операција на коленото и ќе го пропушти историскиот настап на Европското првенство а ќе мора да направи операција на вкрстените лигаменти на коленото за што рехабилитацијата е најмалку шест месеци. Ние од се срце ти посакуваме брзо закрепнување и враќање на терените НестоГол , продолжи да ги тресиш противничките мрежи и биди успешен во твојата професионална кариера.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе