ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Водата за пиење во с.Алинци и с.Подмол е небезбедна за пиење

640

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место с.Подмол – двор, одговара на испитаните параметри, но не е безбедна од дополнително загадување, заради отсуство на резидуален хлор -информираат од Општина Прилеп

Исто така, водата од локалниот водовод во с.Алинци, не е технички исправна за пиење. До обезбедување на здравствено, исправна вода, водата за пиење, од локалниот водовод во с.Алинци, треба да се преврива во времетраење од 10 минути.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе