ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кривогаштанец се степал во кафеана и бил приведен од полицијата

1.240

Лице од Кривогаштани педизикало  тепачка во угоститлски објкти , па полицијата го лишила од слобода. Настанот се случи вчесра (понеделник,  29.11.2021) во с.Кривогаштани, каде  полициски службеници од СВР Битола го лишиле од  слобода лицето З.К. од с.Кривогаштани, бидејќи во угостителски објект во с.Кривогаштани, сопственост на лицето Р.Г.(48) од с.Кривогаштани, го нарушил јавниот ред и мир и го оштетил инвентарот на угостителскиот објект .

Од СВР Битола информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: