ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВРИЕ ВО ПАЛЕРМО : Прилепчани со песна и развиорени знамиња за Македонија (ВИДЕО + ФОТО)

Маркови Внуци среде Палермо

958

Врие како во кошница среде Палермо.Песна , развиорени знамиња , дружба и страсно навивање на македонската фаланга.Меѓу нив и Марковите Внуци кои не го штедат гласот и дланките за свој национален тим.Ексклузивно за Радио Пела , ни ја доловија и атмосферата.Погледнете!

Дуелот во Палермо на стадионот Ренцо Барбера се игра вечерва со почеток во 20:45.Ова ќе биде историски натпревар за македонскиот национален тим  кој ја бара шансата за пласман на светското фудбалско првенство.
 

Денеска и нашата мега фудбалска ѕвезда Горан Пандев  на социјалните мрежи со порака и подршка на фудбалерите кои вечерва ќе истрчаат во Палермо.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе