ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„За Сара„ да ја покажеме хуманоста

жиро/ски и за дијаспората

566

Петнаесет годишното девојче, Сара Настеска од Охрид ,боледува ,од апластична анемија .Таа пд итно треба да замине на лекување во Германија за што се потребни над 200.000 евра.

Болеста кај девојчето е утврдена на почетокот на месец август, а дијагнозата е потврдена со итна биопсија која е направена во Скопје.

Сите граѓани можат да донираат на телефонските броеви: T Mobile 143 102 и VIP 143 480.

Сите кои се во можност можат да помогнат со уплата на средства на следната жиро сметка:

200 001557959672 – Горан Настески, депонент Стопанска банка.

А, оставнеи се и жиро сметки за грѓаните кои сакаат да донираат ,а кои живеат во странство.

Прилепските музичари по иницијатива на прилепскиот бенд The Hounds се вклучуваат во акцијата за помош на 15 годишната Сара Настеска.

Во постот на Фејсбук на нашиот бенд се бара поддршка од колеги, артисти, уметници, кафичи и клубови  за побрзо остварување на овој концерт за помош на Сара Настеска се со цел да се соберат што повеќе средства.

Радио Пела ,како граѓанско радио се вклучува кон акцијата за собирање на средства! Секогаш ќе бидеме на страната на хуманоста!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: