ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За сите играчи задолжителни ПЦР тестови пред секој фудбалски и ракометен натпревар

412

Со продолжување на рестриктивните мерки за справување со пандемијата на коронавирусот, до 27 април, новина во спортските натпреварувања, сега, е задолжителното тестирање на сите играчи, стручниот штаб и логистиката, пред секој натпревар во фудбалските и ракометните шампионати.

За да нема прекин во првенството, националните федерации, фудбалска и раометна прифатија, на свој трошок да ги покријат задолжителните ПЦР тестови за секоја екипа. Фудбалската федерација на Македонија ќе ги покрие трошоците за ПЦР тестови во Првата, Втората и Женската лига, додека Ракометната федерација на Македонија ќе ги покрие за суперлигашите, прволигашите и женските. Тестовите ќе мора да се направат утре и во петок.

Ова значи дека фудбал и ракомет ќе се игра викендов во Македонија и покрај дополнителните мерки, кои беа донесени на седницата од Владата.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе