ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За земјоделците дополнителни 900 милиони денари

621

За земјоделците одобри 900 милиони денари, дополнителни финансиски средства за Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2020 година. Овие средства ќе бидат наменети за да се исплатат финансиски средства за заостанати обврски од Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2019 година и тоа за: предено млеко кај регистрирани откупувачи  за период од октомври 2018 година до септември 2019 година, предадени овошни култури во преработувачки капацитети, предадени градинарски култури во преработувачки капацити, финансиска поддршка за органско производствои и финансиска поддршка за подрачја со ограничени можности.

„Владата на МКД и Министерството за земјоделство, шумарство и
водостопанство и во услови на криза се грижи за своите земјоделци кои се најбитна алка во процесот на обезбедување на храна и развој на економијата“- стои во соопштението на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: