ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Зачестуваат физичките напади и семејното насилство

484

На 05.12.2021 во ОВР Прилеп, Г.П. од Прилеп пријавил дека на ул.„Козара“ во Прилеп бил физички нападнат од едно лице, кое употребило остар предмет. Истиот ден, во ОВР Прилеп, женско лице од Прилеп пријавило дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп физички било нападнато од поранешниот сопруг Т.К.

И уште два физички напади биле пријавени на о5 ти декември: во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Јоска Јорданоски“ во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Т. од една страна и Д.Т и Д.Т., од друга страна; а во Полициското одделение Ропотово, 29- годишна жена од Србија, со привремен престој во Прилеп, пријавила дека во Прилеп била физички нападната од И.М. од с.Црнилиште.

Од СВР Битола информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случаевите.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: