ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Гичева : За мене ракометот е еден танц – задоволство е што сум на паркетот на секој натпревар (ВИДЕО + ФОТО)

Скеој натпревар активна и борбена на паркетот

742

Со големо искуство во четири различни спортови но со една и единствена фокусираност во еден од нив , во ракометот , Мери Гичева Конески е една од најискусните во прилепскот ракомет која  , “дрма” каде и да се  појави на ракометните терени , сега во Косово. Вели дека вербата во овој спорт ја научило секогаш да биде максимално подготвена каде и да настапува а богами нејзината кариера има богат репертоар на клубови , дел во земјава , дел во странство.Гичева гостуваше во емисијата ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО со Радио Пела и во текот на разговорот се потсети на времето кога тренираше со Кометал Ѓорче Петров а не заборави да каже дека од тогаш па се до денеска не престанува љубовта кон ракометот . Таа истакна дека повеќе се заморува од приватната работа а ракометот ја опушта и ја тера да биде секогаш на нивото на задачата која и е зададена , дали против силен или послаб противник.Во пресрет на шампионатот во Косово каде настапува за екипата на Феризај , Гичева се подготвува во теретана на физичка издржливост а до првиот натпревар во продолжението од сезоната ќе работи и во сала.Таа и нејзините колешки од екипата се подготвуваат сами зошто тимот каде игра го сочинуваар ракометарки со големо искуство и ракометарки кои сакале или не мора да се подготвуваат во сопствена режија.

Во продолжение погледнете го и во целост гостувањето на прилепската ракометна гордост , Мери Гичева која и одлично го анализираше и настапот на македонскиот национален тим на ЕУРО 2022.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе