ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО – Седлоски/Ангелески – судиите “не се виновни” ако репрезентацијата која води на крајот ќе загуби (ВИДЕО + ФОТО)

Долгогодишно искуство на ракометната сцена за арбитрите Седлоски и Ангелески

902

Долгогодишно ракометно искуство како и професионалноста во делењето на судиската правда на ракометните натпревари , се само дел од спортските епитети на прилепскиот двоец, судиски тандем, Рубин Седлоски – Горан Ангелески. И двајцата, и, играле а сега и судат ракомет , спорт за кој што велат многу научиле во досегашната нивна кариера но и спорт од кој што сеуште учат. Седлоски и Ангелески ни гостуваа во емисијата ЗАЕДНО НА ЕВРОПСКО а нашата публика ја имаше таа можност подетално да се запознае со судењето тука кај нас а и на какво ниво се суди на европското во Унгарија и Словачка.

И двајаца прилепски ракометни судии се задоволни од она што Македонија го поседува како судиски квалитет , предвидуваат дека земјава ќе има претставник во завршницата на ова европско првенство , дали во позиција како делегат или судиската двојка која не претставува на првенството. Како по примерот на елиминацијата на Норвешка против Шведска кога . швеѓаните анулираа висока предност против фаворитот на хартија , велат судиите не се виновни ако во текот на целиот натпревар водиш а во последните секунди го губиш натпреварот.Разговорот во целост можете да го погледнете во видеото подолу.Стручно, професионално , онака како што доликува за ракометни судии!.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: