ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Јовчески избран за претседател на надзорениот одбор на ЗЕЛС

410

За Претседател на Надзорниот одбор  на ЗЕЛС беше избран градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески, на денешната 1-ва седница , која членовите на ЗЕЛС ја  одржаа на онлајн.
Изборот беше напавеен со едногласна одлука на присутните градоначалници, Хекуран Дука на Општина Дебар, Звонко Пекевски на Општина Берово, Дејан Владен на Општина Свети Николе и Димитар Костадиноски на Општина Јегуновце.
Градоначалникот Јовчески изрази благодарност на дадената доверба од страна на членовите на надзорниот одбор и истакна дека во иднина функцијата ќе ја извршува одговорно и транспарентно и ќе работи исклучиво во интерес на граѓаните.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе