ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец загина во синоќешната сообраќајка на патот Прилеп-Градско

1.538

Едно лице од Прилеп загина во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на патот Прилеп-Градско. Според првичните информации на МВР дадени за МИА, сообраќајката се случила во 17:55 часот помеѓу товарно возило со полуприколка и автомобил „голф“.

Загинатиот бил возач на автомобилот, Д.К. 39  години (1982) од Прилеп, кај кого смрт била констатирана во 19:30 часот.

Две лица, пак, со повреди и се пренесени во Клинички центар во Скопје.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе