ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Првите 100 дена од манадатот на градоначалникот на општина Прилеп

529

Во првите 100 дена од манадатот на градоначалникот на општина Прилеп,  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во отчетот за сработеното на градоначалниците го истакна сработеното и на градоначаликот од Прилеп и додаде „Овие 100 дена се сублимат на многу мали, но еднакво вредни победи за сите нас. Но, и големи проекти за кои треба волја, но и знаење. “-  рече тој и посочи:

„Во Прилеп се прави реконструкција на плоштадот „Методија Андонов-Ченто“, комплетна реконструкција на влезот во градот од Крушево кон Прилеп и доизградба на детска градинка во населба Точила„

Понатаму, Мицкоски посочи дека нема да застанат со работата и дека нема да ги изневерат граѓаните.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе