ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Запалил обложувалница и сам се пријавил во полиција

660

Прилепското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување на истражна постапка против 26-годишен прилепчанец, за коj, постои сомнение дека сторил тешки дела против општата сигурност.
Осомничениот на 31 август, околу еден часот по полноќ со пожар предизвикал поголема имотна штета во висина од милион денари во обложувалница во Прилеп.
Тој купил 1,5 литaр бензин од бензиска пумпа, ставајќи го во пластично шише, па се упатил кон обложувалницата каде што пристигнал околу 1 часот.
Се доближил на растојание од 3-4 метри, пронашол поголеми камења и скршил едно од стаклата покрај влезната врата.
Потоа влегол во обложувалницата и бензинот го истурил во објектот, најнапред околу шанкот и просторот каде што седеле вработените, а потоа во останатиот дел од обложувалницата.
Додека бил во внатрешноста, со кибритот кој што го носел со себе, го запалил бензинот и предизвикал пожар.
Откако го извршил кривичното дело, осомничениот со такси отишол во полициска станица во Прилеп и го пријавил настанот.
За осомничениот судот определил притвор во траење од 30 дена.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе