ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Запени прилепската фонтана

1.041

Прилепската фонтана во центарот на градот , вечерва , изгледаше прилично „пенасто„ .Не само од жуборот на водата, туку некој баш добро ја запенил. Боите на светилките само го надополнија вечерашниов необичн изглед на фонтаната пред Комерцијална банка, која вечерва, посебно го привлече вниманието на прилепчани .

На социјалните мрежи веднаш осамнаа повеќе фотографии кои  ја прикажауваат ,,фонтана во пена” .

Очигледно некој сакал да биде интересен, да се пошегува или да се поигра. Но, ова, сигруно ќе им создаде дополнитална работа на овие кои ја одржуваат фонтаната. Некој на ова , се насмеа, некои го осуди чинот на ставање средство за создавање пена, а некои го нарекоа ,шоу, „пена парти“ и ги поканија остантите да дојдат на забава во Прилеп.

Како и да е еднао е сигурно после ова ќе следи темелно чистење на фонтанта и ќе има револтирани. Но, се чини дека прилепските фонтани, некако, деновиве и немаат среќа да изгледаат како фонтани.

Неодамна, се појавија фотографии и на “скокачката“ фонтана пред ЦК Марко Цепенков, која наместо да потскокнува во нејзиниот ритам, таа ,пак, со друг проблем – „беживотно“ подрипнува само мијаќи ги плочките.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе