ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЛОИ започна – во кои денови ќе се натпреваруваат македонските спортисти?!

682

Започна (13,оо ч )церемонијата на свеченото отворање на Летните олимписки игри во Токио. Дејан Георгиевски е знаменосецот на Македонија, откако џудистката Арбреша Реџепи имаше контакт со лице заразено од КОВИД 19 и беше неизвесно нејзиното учество. Сепак,по направеи тестови и е дозволено учество во церемонијалниот дел од отворањето на ЛОИ.

Инаку, Македонската експедиција на овие игри ја сочинуваат осум спортисти кои ќе се натпреваруваат во седум спорта по следниот редослед

ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

1. Борјан Бранковски – 10 метри воздушен пиштол квалификации (24.07.2021 – 06:00)

2. Филип Деркоски – 400 метри слободно квалификации (24.07.2021 – 12:48)

3. Арбреша Реџепи – Џудо -52кг. (25.07.2021 – 04:00)

4. Дејан Георгиевски – Таеквондо 80кг. (27.07.2021 – 03:15)

5. Миа Блажевска Еминова – 100 метри слободно квалификации (28.07.2021 – 14:00)

6. Јован Стојоски – Атлетика 400 метри (01.08.2021 – 03:45)

7. Пулексенија Јованоска – Карате ката (05.08.2021 – 03:00)

8. Магомедгаџи Нуров – Борење 97кг. (06.08.2021)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе