ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Малолетно момче со ловечка пушка го застрелал малолетниот братучед

929

За можната опасноста од чување на огнено оружје во дом,особено кога има малолетни деца, говори полицскиот извештај од СВР Битола . Имено, вчера, 22.07.2021 во ПС Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа „Борка Талески“ во Прилеп е донесен малолетник од с.Пресил, крушевско, со тешки телесни повреди од огнено оружје.

Увид извршила увидната екипа на ПС Крушево и ПС Прилеп при што било констатирано дека во с.Пресил, во семејната куќа на Џ.И.(43), кој во моментот не бил дома, неговиот малолетен син истрелал од ловна пушка, која ја поседувал Џ.И., при што го повредил малолетниот братучед.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе