ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Затворени гласачките места, одѕивот до 18:30 часот изнесува 39,71

419

До 18.30 во земјава гласале 39,71 проценти од гласачите , соопшти Државната изборна комисија, односно на гласање излегле 700.000 гласачи од обработени 91,54 проценти од гласачките места. Најголема била излезноста во Неготино 57,47, во Прилеп 55, Гевгелија 54,28 во Кавадарци 54 .
Меѓу општините со најмала излезност се Сарај 20, 77 и Боговиње 18,99 .
Уште четири приговори пристигнале во ДИК , од кои еден е прифатен и му е дадено право на гласачот да го изврши своето право.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе