ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДИК: Општина Прилеп со над 35 % води за излезноста до 13 часот

556

Според ДИК за текот на гласањето за претседател до 13 часот, најголема излезност има во Прилеп 35,2%, потоа Новаци 33,12, Свети Николе 31,10, Неготино 21,02 проценти, Пробиштип 30,62 проценти, Ранковце 30,63 проценти, Демир капија 32,75 проценти, Кратово и Вевчани.
Гласањето тече мирно, не е отворено само едно место во Студеничани, поради доцнењето од три часа.
До ДИК пристигнати се податоци од 75,57 проценти од избирачките места каде гласале 284.982 гласачи или 20,45 проценти.
Најмала излезност има во Липково 5,43 проценти, Желино 6,62 проценти, Врапчиште 7,5 проценти.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе