ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Заврши ли конечно голготата на Еуркомпозит?!

570

Вработените во прилепски „Еурокомпозит“ го прекинаа штрајкот ги собраа шаторите пред Влада и од понеделник се враќаат во погоните. Тие ја  прифатија владината понуда за исплата на две плати,  понудата што ја добиа на средбата со вицепремиерот Анѓушев  а која гласи веднаш линеарно да добијат по 30 илјади денари,  дел од нив да бидат прогласени за технолошки вишок и да се бара итно решение за статусот на загубарот.

Решавањето на проблемот со „Еурокомпозит“ ќе оди по примерот на кавадаречки „Фени“, однос со план за реорганизација. Се предвидува околу 130 работници да заминат како технолошки вишок.

Вработените на „Еурокомпозит“ имаат побарувања по основ на не исплатени плати и придонеси од 2012-та година.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: