ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Зголемен бројот на новозаразени во прилепско

1.214

Во изминатото деноноќие, според информацијата од  Центарот за јавно здравје – Прилеп во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а двајца новозаболени се регистрирани и во населеното место Црнилиште, општина Долнени. Од заразната болест оздравело едно лице;
Бројот на активни случаи изнесува 33, од кои 25 се ноаѓаат на домашно, а 8 на болничко лекување;
На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“, хоспитализирани се 7 лица позитивни на коронавирус, а на едно лице сомнително на КОВИД-19 му е земен брис и се чекаат резултати;
Вкупниот број на инфицирани со коронавирус од почетокот на пандемијата изнесува 257;
Во самоизолација се наоѓаат 75 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: