ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЖРК Деспина во европските купови патува во Скандинавија

703

По откажувањето на учеството на Куманово во Европските купови, РК Деспина се вклучува во европските куп натпреварувања. Во второто коло од Европскиот Куп во женска конкуренција, од четирите екипи Деспина, Вардар, Чаир Металург, ракометарките на Прилеп го добија најтешкиот ривал. Во првото квалификациско коло од ова натпреварување ќе игра двомеч со шведската екипа Скара.  

Купот на ЕХФ, третото по ранг клупско европско натпреварување, ќе биде прво европско натпреварување за РК Деспина, која ќе вложи максимални напори да го покаже своето ракометно знаење, иако станува збор за екипа со претежно млади ракометарки и со недоволно ракометно искуство.

Првите натпревари ќе се играат на 16/17 октомври, додека реваншот е на програмата за седум ден.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе