ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во повеќе населени места планирани прекини на електричната енергија

615

Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија. Од Корисничкиот Енерго Центар (КЕЦ) Прилеп без снабдување ќе останат следните населени места и локации: Врбоец, Воѓани, Бучин, Пресил, Свето Митрани утре 22 јули од 9 до 15 часот

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе