ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Позлатен џип и неколку уникатните чудни глетки што можете да ги видите само во ДУБАИ

Во Светот на Арапски Емирати (ОАЕ)

294

Земјата на богатите, Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), нуди чудни и екстраваганти глетки од облакодери, до шопинг центри,хотели,автомобили,  но најважно е се’ да блешти и да светка, во најголемиот и најнаселенот град Дубаи.

Позлатен џип

Богатите жители на Дубаи се познати по своите екстравагантни вкусови и љубовта кон светкавите возила. И, кој е подобар начин да се пофалите со своето богатство отколку со автомобил кој е покриен со злато? Еден сопственик на џип реши да го однесе на следното ниво со тоа што неговиот Гранд Чироки го обложи со 24-каратно злато. Екстравагантна надградба не е евтина  и е со цена од околу 2 милиони долари

 

 

Мерцедес со дијаманти

Дубаи е познат по своите екстравагантни возила, а Mercedes-Benz не е исклучок. Сепак, богатите жители на Дубаи го искачуваат следното ниво. Саудискиот принц Ал-Валид бин Талал, еден од најбогатите луѓе во светот, го покажа својот статус покривајќи го својот Мерцедес со над 300.000 дијаманти вредни 4,8 милиони долари.

Паркинг за камили

Камилите се длабоко вградени во израелската култура, служејќи како важен извор на храна и транспорт уште од библиските времиња. На секое патување низ израелскиот пејзаж, може да се случат камили кои мирно лежат покрај патот. Сакани поради нивната сила и цврстина, камилите се ценети поради нивното млеко и месо, а нивната цврста кожа се користи за создавање кожни производи и традиционална облека. Затоа има паркинг и за нив!

 

Gold Moblie телефони

Дубаи е град кој зрачи со богатство и моќ, каде златните предмети се секојдневие.  Меѓу нив, цврсто златен мобилен телефон е ретка, но сепак впечатлива глетка. Во 2019 година, брендот Caviar ја лансираше својата серија Цар, која ги слави основачите на нациите и династиите. Еден од ексклузивните производи на серијата, мобилниот телефон „Златен шеик“, беше ограничен на само седум единици, што го претставува секој од седумте емирати на ОАЕ.

 

 

Тенис на небото

 

Дубаи никогаш не престанува да воодушевува со својата архитектура која инспирира стравопочит и иновативни дизајни. Меѓу неговите многубројни уникатни карактеристики е ова тениско игралиште лоцирано на над 1.000 стапки на небото. Првично бил хелиодром, а бил трансформиран во двор на покривот на луксузниот хотел Бурџ Ал Араб,да на крај постане тениско игралиште.

 

 

 

 

                                                                                       Единствени мотори 

Прилагодените возила се популарен тренд меѓу богатите жители на Дубаи, а тоа се протега и на нивните мотоцикли. Начинот на транспорт за некои жители е приспособени скутери со уникатен дизајн, како што е овој на тема „коњ„. Сопственикот се потрудил со дизајнот, вклучително и соодветната облека. Овие уникатни мотори не се невообичаена глетка во градот, привлекувајќи внимание кај оние кои се љубители на коњички спортови или едноставно ги ценат уникатните дизајни. Тоа е изјава за личен стил и статус за сопственикот, кој, како и многу жители на градот, може да си дозволи да се расфрла со единствен мотоцикл.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе