ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Претседателски избори 2024: во Прилеп излезноста до 13 часот 31,35 %

373

Според официјалните податоци на Државната изборна комисија излезноста до 13 часот за првиот круг од Претседателските избори изнесува 25,28 % . Своето право на глас во Прилеп до 13 часот го искористиле 31,35% од регистрираните гласачи во Единствениот избирачки список.

Општина Крушево и понатаму има висока излезност од 36,66%, додека од општините во регионот најниска излезност има Долнени од 19,61 %.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе