ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушево ги дезинфицира училиштата пред стартот на учебната година

956

Пред почетокот на учебната година општина Крушево изврши дезинфекција во сите училишта на територија на општина Крушево.

Дезинфицирано е ОУ „Никола Карев“, и подрачните училишта, средното училиште „Наум Наумовски Борче“ и ОУ „Св. Кирил и Методиј“ во с. Бучин . Целта е да обезбедиме безбедна средина за учење на учениците,велат од ЛС Општина Крушево.

„Продолжуваме да работиме на оспособување на здрава и функционална средина за учениците за да можат да продолжат непречено со своето образование“, истакна градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе